Organizacja i misja

 

Sklep Internetowy dostępny pod adresem internetowym www.mojepodreczniki.pl prowadzony jest przez spółkę "Platforma Dystrybucyjna EDU-KSIĄŻKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Warszawie (adres siedziby i adres do korespondencji: ul. Kolejowa nr 15/17, 01-217 Warszawa); wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000267892; sąd rejestrowy, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki: Sąd Rejonowy dla M. ST. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; kapitał zakładowy w wysokości: 1.500.000 zł.; NIP: 5272523217; REGON 140729468; adres poczty elektronicznej: mojepodreczniki@mojepodreczniki.pl.

 

Tradycja

Firma księgarska OMNIBUS powstała w 1990 roku i jest zarejestrowane pod marką Omnibus Trading Sp. z o.o. Przedmiotem działalności firmy jest sprzedaż detaliczna publikacji obcojęzycznych i edukacyjnych w księgarni internetowej oraz sieci detalicznej 13 księgarń językowo-edukacyjnych (Poznań, Gdynia, Katowice, Piła, Słupsk, Szczecin, Warszawa, Wodzisław Śląski). 

 

Misja

Nasza misja zawiera się w nazwie wywodzącej się z języka łacińskiego. Słowo „omnibus" znaczy „dla wszystkich" i tak też należy je rozumieć – dla wszystkich czytelników i uczących się języków obcych mamy …bezgranicznie dobre książki.

 

 

OMNIBUS współpracuje z renomowanymi oficynami edukacyjnymi wyspecjalizowanymi w publikacjach do nauki języka angielskiego i niemieckiego: Pearson Longman, Macmillan, Cambridge University Press, Express Publishing, HarperCollins, Oxford University Press, Duden, Hueber, Langenscheidt i wieloma innymi, także polskimi.

 

 

OMNIBUS ma również w ofercie szeroki wybór podręczników, słowników, gramatyk, materiałów egzaminacyjnych, uproszczonych lektur, samouczków oraz literaturę piękną. Bogato zaopatrzony jest dział metodyczny dla nauczycieli języków obcych. Większość naszych oddziałów prowadzi także sprzedaż wszystkich podręczników szkolnych.

 

 

Dział Naukowy posiada w sprzedaży najnowsze publikacje z dziedzin językoznawstwa i literaturoznawstwa, a także realizuje zamówienia na import każdej dostępnej na świecie publikacji obcojęzycznej w ramach usługi ZAPYTAJ ZAMÓW. Import publikacji obcojęzycznych na zaopatrzenie odbiorców indywidualnych oraz instytucjonalnych z wszystkich segmentów gospodarki ma znaczący udział w obrotach Omnibusa.

 

Specjalizujemy się także w organizowaniu wystaw książkowych towarzyszących konferencjom naukowym organizowanym przez wyższe uczelnie w całym kraju.
Szczegółowe informacje: poznan.naukowa@eomnibus.pl

 

 

Lata 2008 i 2009 są znaczące w technologicznym rozwoju firmy ze względu na wdrożenie profesjonalnej księgarni internetowej eomnibus.pl,a także rozwój jedyne takie miejsce w sieci – portalu podręcznikowego dla uczniów MojePodreczniki.pl .

 

 

Oprócz firmy księgarskiej od 1988 roku działa w Poznaniu Szkoła Językowa Omnibus, która ma w ofercie kursy języka angielskiego, niemieckiego i polskiego dla obcokrajowców. Od 10 lat Szkoła Omnibus jest Centrum Egzaminacyjnym Goethe-Institut na Wielkopolskę i posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów z języka niemieckiego na wszystkich poziomach biegłości językowej. Zapraszamy na stronę eomnibus.pl/szkola.

 

Adres dla korespondencji:

 

Moje Podręczniki.pl

Księgarnia Omnibus
ul. Św. Marcin 39
61-806 Poznań

tel./fax (61) 8521261
e-mail: mojepodreczniki@mojepodreczniki.pl

 

Adres rejestrowy:


Platforma Dystrybucyjna EDU-KSIĄŻKA Sp. z o.o.
Kolejowa nr 15/17

01-217 Warszawa
poczta@eomnibus.pl